Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка (ПДПУ)

Емблема:
Оценіть ВНЗ
(1 Голосувати)
Область: Полтавська область
Рік заснування: 1914
Форма власності: Державна
Акредитація: IV рівень
Форма навчання: очна (денна), заочна, екстернат
Рівень кваліфікації: бакалавр, магістр
Адреса: вул. Остроградського, 2, м. Полтава, 36003
Телефон: (053) 222-58-67, (053) 256-23-13
Сайт: http://pnpu.edu.ua/
Наявність безкоштовного навчання: так
Наявність платного навчання: так
Наявність військової кафедри: так
Наявність гуртожитоку: так
Післядипломна освіта: так
Аспірантура: так
Підготовче відділення: так
Студентів: 8700
Викладачів: 420


Напрямок навчання: Біологія та екологія, Історія та археологія, Інформаційна сфера, Математика і статистика, Освіта і педагогіка, Промисловість, Психологія, Філологія, Спорт, Географія, геологія

 


Інформація о ВНЗ


 


Детальніше про ВНЗ


Полтавський національний педагогічний університет є одним з найстаріших вищих навчальних закладів України. Він створений 1 липня 1914 року, коли за імператорським указом в Полтаві засновано учительський інститут. 1919 інститут реорганізовано в педагогічний, 1921 - в інститут народної освіти, 1930 році - в інститут соціального виховання, а в 1933 - знову в педагогічний інститут, якому 28 грудня 1946 присвоєно ім'я В. Г. Короленка. Постановою Кабінету Міністрів України № 448 від 9 грудня 1999 року на базі Полтавського державного педагогічного інституту створено Полтавський державний педагогічний університет імені В. Г. Короленка. 25 листопада 2009 указом Президента України Полтавському державному педагогічному університеті надано статус національного.

Зараз підготовка фахівців в університеті ведеться за 25 спеціальностями, серед них 17 спеціальностей акредитовані за IV рівнем (магістратура), 6 - по III рівню (фахівець), 2 - за другий рівнем (бакалавр).

Загальний контингент студентів університету 2013-2014 навчального року становить близько 6000 осіб. Університет має 7 факультетів і 37 кафедр. Навчально-виховний процес забезпечує викладацький склад загальною чисельністю близько 500 осіб, серед яких 35 докторів наук, професорів і 235 кандидатів наук, доцентів. Серед професорсько-викладацького складу - 1 член-кореспондент АПН України, 1 заслужений діяч мистецтв України, 5 заслужених діячів науки і техніки України, 4 заслужені працівники освіти України, 1 заслужений майстер народної творчості України, 3 заслужені працівники культури України, 1 заслужений артист України , 1 заслужений працівник фізичної культури і спорту України, 46 осіб нагороджені знаком "Відмінник освіти України", 6 майстрів спорту.

Університет здійснює наукове та науково-технічне співробітництво із зарубіжними навчальними закладами та організаціями: Школою Освіти і Комунікації Університету міста Йончопінг (Швеція), коледжем Св. Томаса Мора Саскачеванського університету (Канада), Центром дослідження і розвитку освіти вчителів Відкритого університету Великобританії і ще майже 40 навчальними закладами Білорусі, Іспанії, Казахстану, Німеччини, Польщі, Росії, Туреччини та ін., з якими укладені угоди про співробітництво та обмін позитивними досягненнями. Університет є науково-організаційним центром Міжнародної макаренківського асоціації, що об'єднує вчених більше 15 країн Європи, Азії, Америки. Основні напрямки наукових досліджень пов'язані з розвитком і вдосконаленням підготовки педагогічних кадрів нового покоління.

У Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка особливу увагу приділено залученню студентів до наукової роботи, чому сприяє діяльність студентського наукового товариства. Традиційно ефективною формою науково-дослідної роботи майбутніх вчителів є їх участь в проблемних групах, наукових гуртках і творчих лабораторіях, постійними стали науково-практичні конференції студентів та молодих вчених, за матеріалами яких щорічно видаються збірники наукових праць. Також визначальним напрямком діяльності університету є створення умов для реалізації творчих здібностей студентів. У навчальному закладі функціонує близько 30 художніх колективів, 10 з яких носять почесне звання народного. Серед колективів народного напрямки - Український народний хор "Калина", народний ансамбль танцю «Весна», народний чоловічий вокальний ансамбль "Чебрець", народний фольклорний ансамбль «Жива вода», народний ансамбль українського танцю "Козацькі забави" і ін. Реалізації творчих задумів і талантів молоді сприяє мережа студентських інтелектуальних клубів, СТЕМів і театрів. Серед спортсменів університету - чемпіони та призери світу, Європи, України, учасники Олімпійських ігор. В університеті діють 15 секцій та 11 команд з різних видів спорту, творчі колективи з художньої та аеробічноі гімнастики, спортивного бального танцю, черлідінгу. учасники Олімпійських ігор. В університеті діють 15 секцій та 11 команд з різних видів спорту, творчі колективи з художньої та аеробічноі гімнастики, спортивного бального танцю, черлідінгу. учасники Олімпійських ігор. В університеті діють 15 секцій та 11 команд з різних видів спорту, творчі колективи з художньої та аеробічноі гімнастики, спортивного бального танцю, черлідінгу.

Університет розташований в мальовничому центрі Полтави. Чотири навчальні корпуси разом зі спортивним комплексом, профілакторієм і студентськими гуртожитками утворюють сучасне студентське містечко. 4 гуртожитки повністю забезпечують житлом студентів, які його потребують. Навчальний процес здійснюється також в розташованих неподалік навчально-виробничих майстерень і університетському ботанічному саду, який називають одним з "семи чудес" Полтави. До послуг студентів одна з найбільших в регіоні бібліотек з 4-ма читальними залами, електронним каталогом і фондом, який нараховує близько 600 000 томів. В університеті створені умови для бажаючих проходити військову навчання за програмою підготовки офіцерів запасу (військова кафедра).


Факультети і спеціальності  

вгору ↑ 


Факультети:

 • історичний;
 • природний;
 • психолого-педагогічний;
 • технологій і дизайну;
 • фізико-математичний;
 • фізичного виховання;
 • філології та журналістики.

Абітурієнтам

вгору ↑


Для отримання повної та детальної інформації стосовно термінів, умов прийому, іспитів та необхідних сертифікатів центру оцінювання для вибраних спеціальностей звертайтеся в приймальну комісію за тел: (053) 222-58-37.

Перелік документів, які можуть знадобитися під час вступу до вузу

 • заяву на ім'я ректора, в якій зазначається обраний напрям підготовки або спеціальність та форма навчання;
 • атестат і додаток до нього (або копії, завірені нотаріусом);
 • сертифікат (и) Українського центру оцінювання якості освіти (ЗНО);
 • копія паспорта;
 • копія довідки про присвоєння ідентифікаційного коду;
 • 6 однакових кольорових фотокарток розміром 3x4 см;
 • для юнаків: військовий квиток (приписне свідоцтво);
 • документи, які дають право на пільги (якщо такі є).

Остаточний перелік всіх необхідних документів та форму подачі (оригінал або завірена копія) уточнюйте в приймальній комісії за тел: (053) 222-58-37.


Показати на мапі

вгору ↑


Прочитано 2576 разів

Рекомендуємо

Рейтинг ВНЗ України

 • Кращі медичні вузи України +

  медик   В описі представлений рейтинг кращих медичних ВНЗ України. Детальніше
 • Кращі педагогічні вузи України +

  педагог   В описі представлений рейтинг кращих педагогічних ВНЗ України. Детальніше
 • Рейтинг вступників до ВНЗ - зарахованих на бюджет +

  студенты   В описі представлений рейтинг вузів в номінації за кількістю абітурієнтів зарахованих на бюджет. Детальніше
 • Рейтинг вступників до ВНЗ - зарахованих на контракт +

  студенты   В описі представлений рейтинг вузів в номінації за кількістю абітурієнтів зарахованих на контракт. Детальніше
 • Рейтинг вступників, зарахованих в приватні ВНЗ +

  студенты   В описі представлений рейтинг вузів за кількістю абітурієнтів зарахованих в приватні ВНЗ. Детальніше
 • Кращі навчальні заклади регіонів України +

  рейтинг вузов   Рейтинг кращих ВНЗ України по регіонах. Детальніше
 • ТОП-100 найпопулярніших вузів серед абітурієнтів +

  топ 100 вузов   Рейтинг Вузів України: ТОП-100 найпопулярніших вузів серед абітурієнтів Детальніше
 • 1